20 Haziran 2018 Çarşamba

EFT Nedir? Nasıl Yapılır?

eft türkçe ile ilgili görsel sonucu
EFT(Emotionel Freedom Technique)

Türkçesi Duygusal Özgürleşme Tekniği olan EFT yukarıdaki resimde görülen noktalara tapping(hafif vuruş) yaparak olumsuz duygunun boşalmasını sağlayan bir yöntemdir. İğnesiz Akupunktur olarakta bilinir. Yani EFT noktaları vücudumuzdaki akupunktur noktalarıdır. Tıkanmış enerji tapping yapılarak yani kısa kısa vuruş yapılarak boşaltılır.
Çok basit bir yöntem olmasına rağmen dünya üzerinde çok fazla uygulayıcısı vardır ve çok güzel sonuçlar alınmaktadır. Özellikle psikosomatik hastalıklar EFT ile kolayca tedavi edilebilmektedir. Depresyon, Stres, Kaygı Bozukuluğu, Yeme Problemleri,Bağımlılıklar,Allerjiler,Öfke,Üzüntü gibi psikolojik sorunlarda etkili olduğu gibi Baş Ağrısı, Kas Ağrıları, Mide Sorunları,Yorgunluk Sendromu,Adet Öncesi Sendrom vb..... fiziksel rahatsızlıklarda da çok etkilidir. 
İlk uygulayıcısı ve geliştiricisi  Gary Craig ısrarla demiştir ki:" Deneyimlemekte olduğumuz tüm olumsuz duyguların nedeni, bedenin enerji sistemindeki bir aksaklıktır".
EFT yönteminin en iyi yönü her türlü sorun için uygulanabilir olması ve öğrendikten sonra kendi kendinize de uygulayabileceğiniz bir yöntem olmasıdır. Başarı oranı %85-97 oranındadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder