19 Haziran 2018 Salı

Hipnoterapi Nedir? Ne Değildir?

hipnoterapi nedir ile ilgili görsel sonucu

Hipnoterapi, hipnoz yöntemi ile tedavi demektir. Hipnoz  dikkatin yoğunlaştığı ve telkin alma yeteneğinin arttığı, uyku ile uyanıklık arası bir bilinç halidir.
Hipnoz ve hipnoterapinin tanımlarını yaptıktan sonra bunların ne için önemli olduğundan bahsedelim. Bilinçaltı kelimesini duymayan yoktur herhalde. Basitçe anlatmak gerekirse uyanık olduğumuz durumlarda çoğunlukla bilinçli bir halde oluruz. Ama zaman zaman bir şeye o kadar odaklanırız ki etrafımızdaki hiç bir şeyi duymayız. Algılarımız sadece odaklandığımız şeyi yoğunlaşmıştır. İşte bu hipnoz halidir.
bilinçaltı ile ilgili görsel sonucu
Hipnoz dediğimde bazı insanların bu kelimeden korktuklarını görüyorum. Bunun sebebi de filmlerde gördüğümüz hipnoz sahneleri bence. Abartılmış ve yanlış tanınmasına sebep olmuş. Hipnozdayken istemediğiniz bir şeyi kimse size yaptıramaz, öncelikle bunu belirteyim. 
Bilinçli halimizdeyken çeşitli savunma mekanizmalarımız vardır. Bunlar yüzünden değişim yapamayız. Gerçek değişim bilinçaltı değişirse mümkün olur. Yani hipnoz bilinç altımıza erişimi sağlayan bir yoldur. Bilinç altı bizi korumak isteyen bir ağabey gibidir. Zamanla yanlış inançlar geliştirmiş olabiliriz,farkında olmadan, ve bu inançlar yüzünden acı çekiyoruzdur ama farkında bile değilizdir. İşte bu yüzden hipnoz gereklidir. Bu yanlış inancın ne olduğunu bulmak ve yeni ve doğru inançla yer değiştirmesini yapmak ancak trans halindeyklen yani bilinçaltına erişebildiğimiz durumda mümkün olur. Ama erişemezsek bilinçaltına kalıcı değişim olamaz hayatımızda.
bilinçaltı ile ilgili görsel sonucu
Hipnoterapi esnasında danışan trans 
halindeyken sorunuyla ilgili bilinçaltıyla konuşuruz ve konuşmamız sonucunda kişinin bile bilmediği, hatta hatırladığına çok şaşırdığı olaylar su yüzüne çıkar. Birikmiş duygular boşalır. Affedemediği insanlarla konuşur, yanlış ve soruna sebep olan inancın ne olduğu ortaya çıkar. Yanlış düşünce kalıbı doğru kalıpla değiştirilir ve kişi mucizevi bir şekilde transtan çıktığında sorununun kaybolduğunu görür. Defalarca yaşanmış ve hipnoterapi ile iyileşmiş çok sayıda insan vardır. 
Bazende sadece telkin vermek bile işe yarayabilir. Yani trans halindeyken kişiye olmasını istediği şeyleri söylemek inanç kalıplarını değiştirerek hayatında büyük değişim yaşamasına sebep olur. Özellikle sınav kaygısında benim çok kullandığım ve kesin sonuç veren bir yöntem trans telkin terapisidir.
Aklınıza gelebilecek her sorununuzun kaynağında bilinçaltınızda bulunan yanlış bir kayıt bulunmaktadır. Eğer bu kaydı değiştirirseniz hayatınız değişir.
Konuyla ilgili daha fazla bilgi isterseniz kardelenolurum@gmail.com mail adresine bir mail atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder