13 Ağustos 2018 Pazartesi

Hipnoz İle İlgili Sorular

hipnoterapi ile ilgili görsel sonucu

Hipnoz ile ilgili bana çok sorulan sorulardan bir derleme yaptım.

Hipnoz nedir? Uyku hali midir? Tamamen dış dünyayla bağlantımız kopar mı? 
Hipnoz,  bir bilinç halidir , uyku hali değildir. Bilincimizi sık delikli bir süzgeç olarak düşünecek olursak hipnoz halindeyken bu süzgeçin deliklerinin büyüdüğünü söyleyebiliriz. Yani bilinç altına erişim daha kolay olur. Hipnoz haline, " bilinç altına ulaşmanın kolay olduğu bir zihin durumudur" diyebiliriz. Dış dünyayla bağlantımız kopmaz, sadece yoğun bir şekilde odaklandığımız için diğer uyaranları algılamayız.
hipnoterapi ile ilgili görsel sonucu
Peki neden bilinçaltına ulaşmak isteriz ?
 Çünkü hayatımızda yapmak istediğimiz değişimleri ancak bilinçaltı kabul ederse yapabiliriz. Bilinçli düzeyde değişim çok zordur.  Eğer hayatımızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa bunun sebebi bilinçaltındaki yanlış bir kayıt, bir inançtır. Bu kayıt değişmeden değişim mümkün değildir ya da kısa vadeli olur. 
Bir defa hipnoz olmak yeterli mi?
Bu duruma göre değişen bir şeydir. Yani ilk seansta değişim mümkündür ama sorun olan konuyla ilgili yanlış inançların hepsi bulunamayabilir.

hipnoterapi ile ilgili görsel sonucu

Hipnoz ile kilo verebilir miyim?

Kilo almamızın sebebi yine bilinçaltımızdaki yanlış bir kayıttır. Bu kayıt değiştirilirse kilo verebilirsiniz. Aynı şekilde sigarayı bırakmanızda mümkün. Ya da korkularınızdan, fobilerinizden kurtulmanız da mümkün. 

Oto hipnoz Nedir?
Hipnoz esnasındaki zihin haline kişinin kendi kendine gelebilmesi ve bu esnada değişim için telkin cümlelerini söylemesidir. Kişi bunu hipnoterapist eşliğinde öğrenebilir ve sonrasında kendisi kolaylıkla hipnoza girip istediği değişimi yapabilir. Kişi kendi sesini kayıt edip dinleyebilir ya da hazır kayıt edilmiş telkin cd'lerinden dinleyebilir. Her iki durumda etkili olur.2 yorum:

 1. https://www.merseydanismanlik.com size bedava bilgi verir.
  Teşekkürler hocam bize de bekleriz.

  YanıtlaSil
 2. Hi dear!
  Your blog is fantastic.
  This post is great. :)
  If you want to follow each other write me on my blog. <3
  https://belyfashionadress.blogspot.com/

  YanıtlaSil